Minu sünnimärkide & nahaarsti lugu ….

Olen heleda nahaga ja igal suviti on mulle alati meeldinud ikka võimalikult pruun olla. Pubekana tähendas see muidugi seda, et mingit kreemi ma ei kasutanud, sest mul oli jube hirm, et äkki kreem muudab pruuniks saamise raskemaks 😀 Tobe onju? No ja eks mul õnnestus igal suvel vähemalt korra ka enda nahk ära kõrvetada.

Pärast mu poja sündi 2012 aasta sügisel muutusin ma igasuguste tervise teemade suhtes tunduvalt tähelepanelikumaks ning 2013 aasta kevadel, kui hakati jälle inimestele meelde tuletama, et tuleks lasta enda sünnimärke kontrollida otsustasingi, siis korralik olla ja enda sünnimärgid spetsialistile ette näidata. Kaalusin kaua kas minna erakliinikusse või siis rahaliselt soodsamasse riiklikku. Otsustasin lõpuks minna Hiiule riiklikku ja aja sain kiiremini kui oleks osanud arvata – umbes 2-3 nädala pärast.

Jõudis kätte kaua oodatud päev enda sünnimärgkide ette näitamiseks ning olles lugenud ja kuulnud kuidas peaks kogu protseduur välja nägema olid mul kõrged ootused ning lootsin kuulda spetsialistilt mingeid asjatundlikke nõuandeid. Tegu oli kolmapäevase päevaga ja minu aeg oli tolle päeva esimene. Pärast üsna pikka ootamist sain kabinetti. Arst (kahjuks ma enam selle arsti nime ei mäleta) istus oma laua taga ja palus mul siis kuskil eemal toolil istet võtta. Ilma mulle otsagi vaatamata küsiti suht tülpinud häälel, et no mis siis mureks on. Ütlesin siis, et mul on mõned sünnimärgid, mida sooviksin et ta üle vaataks. Eriti tegid mulle muret kaks sünnimärki: üks kaelal kuhu vahel autoturvavöö ebamugavalt vastu hõõrub ja üks õlal. Tülpinud häälel paluti siis need 2 märki ette näidata. No nii umbes meetri kauguselt visati siis pilk mu sünnimärkidele peale ja vastati, et pole neid sünnimärkidel häda midagi ja üle üldse pole mõtet enne arsti juurde pöörduda kui enamvähem mingi jama sünnimärgid välja ajama ei hakka. Kõik.

Ma ei ole never ever Eesti meditsiinis nii pohhuistlikku suhtumist kogenud. Ma ei viibinud seal arstikabinetis isegi mitte viit minutit. Jah ma saan aru, et kell oli alles mingi 8 hommikul ja võibolla oli arst vasakujalaga hommikul voodist tõusnud ja mina olin järjekordne draamakuninganna, kes tormas oma mõttetuid sünnimärke ette näitama millel mitte midagi viga ei ole, aga no kurat küll….. See oli üks neist kordadest kui mul oli tõsine tahtmine enda makstud raha tagasi küsida. Tegu on niigi tasulise teenusega, mille eest pidin 25+€ välja käima + veel Hiiul parkimine ja arsti ei viitsi viit minutitki mu peale kulutada. Ja arvake mitu nõuannet ta mulle andis peale selle, et enne pole mõtet tulla kui sünnimärk veritsema hakkab. NULL! Täpselt null nõuannet!

Ja tänu sellele ülikehvale kogemusele ma ei pistagi enam oma nina ei Hiiule ega ka mitte ühegi riiklikus haiglas töötava nahaarsti juurde! NEVER! Ja iga kord kui jälle kuskilt tuleb reklaam, et laske ikka oma sünnimärke kontrollida meenub mulle see ülinõme kogemus …..

4 Comments

  1. Kati December 28, 2015
    • Leelo December 28, 2015
  2. Kirzi December 28, 2015
    • Leelo December 28, 2015

Leave a Reply

1 Shares
Stumble
+1
Tweet
Share1
Pin
Share