Chit-chat #2

  • Kodus tööd tegeva inimesena on mul luksus oma aega planeerida nii nagu ma soovin ning tihti jookseb mul telekas muude tegevuste taustaks. Minu ammune lemmikkanal on TLC,  kust vahepeal saab imetleda kauneid pulmakleite ja torte või imestada kellegi kodus valitseva kaose või olematu riietusmistiili üle. Igatahes ühel hommikul jooksis mul taustaks jälle TLC ja tuli sealt Cake Boss (Tordiboss), kus mingi SPA tellis koogi, kus oleks kujutatud üks ilus hoolitsetud jalg ja teine jubedik, mis pole kaua pediküüri näinud. Suurem osa saatest, siis keerleski pediküüri ja koledate jalgade teemal ning muuhulgas tuli teemaks, kes lõikab kodus ise oma küüsi ja kellel teeb seda keegi teine. Tordiboss ise teatas, et varem lõikas tema varbaküüsi ema ja nüüd lõikab kord kuus abikaasa. Mu esimene mõte kogu selle asja peale oli WTF???? Miks peab ühe terve täiskasvanud mehe varbaküüsi lõikama tema ema või naine? Kas mehel endal kukuvad käed otsast ära või ei oska ta otstarbekalt küünekääre-tange kasutada? Ma ausalt öeldes ei kujuta küll ette, et ma peaks enda abikaasa küüsi lõikama või, et seda teeks tema ema. Ok võibolla ma olengi pirts, aga mina siiski eeldan, et täiskasvanud inimesed saavad ikka ise mingite elementaarsete asjadega hakkama.
  • Ilutulestiku müügi aega peaks hakkama piirama, sest see on juba õudne mida igapäevaselt sotsiaalmeediast lugeda saab seoses vastutustundetute tatikate ja ilutulestikuga. Näide kohaliku väikelinna grupist, kus kirjutati kuidas mingid poisikesed olid vanamemme narrinud ja talle paugutajaid vastu jalgu loopinud. HALLOOO mõistus!!!! Mis krdi kohaga need tegelased mõtlevad? Ja ega need ajugeeniused ka palju paremad ei ole, kes pauguteid autode alla või vastu maja aknaid loobivad. Iseküsimus on see kuidas alaealised üldse pürotehnika kätte saavad, sest nende müük peaks ju sellele vanusegrupile keelatud olema. Igatahes olen juba mitmendat aastat seisukohal, et ilutulestiku jms müük peaks olema lubatud ainult 29-31.detsember ja kõik. Kel vaja jõuab ka selle 3 päeva jooksul endale vajaliku ära osta, aga vähemalt ei peaks siis terve detsembrikuu kuulama igaõhtust või lausa öist sõda õues.
  • Mis mulle juba pikemat aega pinda käib on see kuidas paljud firmad arvavad, et blogid on hea tasuta reklaami  kanal. Iga päev potsatab mu meiliboksis mõni “super suurepärane pakkumine”, kus tahetakse sisuliselt saada endale tasuta reklaami. Küll kirjutavad Hiina odavpoed, et tee kuule wishlisti postitus ja siis pane banner blogi küljeribale ja no siis me vaatame ÄKKI me saadame sulle midagi. Nope! Nope! Nope! Not anymore! Või need kes lahkelt kirjutavad, et kuule kirjuta meist postitus, mis oleks vähemalt 600 sõna pikk ja sisaldaks 5-6 linki ja pilte ja me maksame sulle selle eest 10$ (ehk siis 9€ miinus Paypali maksud) ja siis me laseme sul veel tegelikult X korda seda postitust muuta ka, sest meile ikka ei meeldi, kuidas sa midagi kirjutasid. Või erakordselt suurepärased võimalused osaleda spetisaalselt blogijatele mõeldud väljakutsetes või mängudes, kus peab tegema postituse mingil X teemal ja loomulikult firmat mainima ja siis on võimalus võita mingi auhind – vahel muide on selleks auhinnaks vaid see, et äkki siis see firma mainib korra blogi enda FB või Twitteri kanalis. Ehk siis kõige ehtsam tasuta reklaam. Jah, olen isegi kunagi seda tasuta reklaami teinud noore ja rumalana, aga mulle ametlikult aitab!
  • Inimesed, kes ei valda enda erialast sõnavara. Eks me kõik teeme näpukaid ja vahel isegi teksti üle kontrollides jääb mõni apsakas sisse, aga kui keegi küünetehnik avaldab oma uuest aastast kehtima hakkava hinnakirja ja seal tobeda järjekindlusega kirjutab muudkui geelküünde, geelküünde ja geelküünde, siis no ei jäta head muljet. Niipalju võiks ikka oma ala teada, et niigi palju ühte õnnetut sõnaühendit õigesti kirjutada.

Ok selleks korraks lõpetan virisemise 😛

Leave a Reply

Stumble
+1
Tweet
Share
Pin
Share