Chic Professional Long Lasting nail colour

On Tuesday I showed you Chic Professional Long Lasting nail colour in light pink/nude shade and today I want to show you this nail polish in classic red color.

Teisipäeval näitasin teile Chic Professional kauapüsivat küünelakki tagasihoidlikus heleroosas toonis ning täna on mul teile näitamiseks Chic Professionali kauapüsiv küünelakk klassikalises punases toonis.

Classic red Chic Professional Long Lasting nail colour

Untitled
This Chic Professional long lasting nail colour in classic red shade is a beautiful red nail polish with very good formula. I love its brush and formula. On the photo below you can see one coat of Chic Professional long-lasting nail polish applied over Révérence de Bastien base coat and I didn’t use any top coat. The formula of this polish is amazing and it goes on like a dream. Also it dries rather quickly and looks so shiny even without any special top coat.

See Chic Professional kauapüsiv klassikaline punane lakk on suurepärase konsistentsi ja hea pintsliga. Allpool oleval pildil näete minu küüntel ühte kihti Chic Professional küünelakki. Aluslakina kasutasin Révérence de Bastien aluslakki ning pealislakki ma ei kasutanud. Selle laki küüntele kandmine oli väga lihtne ning lakk kuivas küüntel suhteliselt kiirelt. Suureks plussiks selle laki juures on ka selle kaunis, läikiv tulemus, mille saavutamiseks ei ole vaja kasutada lisaks pealis lakki.

Classic red Chic Professional Long Lasting nail colour

Leave a Reply

11 Shares
Stumble1
+1
Tweet
Share
Pin4
Share