Avon Luxe Shine Brilliance Lipstick – Sequins Pink & Rose With Gold

Avon Luxe Shine Brilliance Lipsticks are described as silky smooth lipsticks with brilliant colour and high shine. There are 5 shades in Luxe Shine Brilliance lipsticks collection: Rose With Gold, Shiny Rouge, Sequins Pink, Spotlight Coral and Nude Gold. Today I’m going to show you two of these shades Sequins Pink & Rose With Gold.

Avon Luxe Shine Brilliance huulepulkasid kirjeldatakse kui siidjad huulepulki, mis annavad suurepärase värvi ja läike. Kollektsioonis on viis huulepulka: Rose With Gold, Shiny Rouge, Sequins Pink, Spotlight Coral ja Nude Gold. Täna on mul teile näitamiseks neist 2 tooni: Sequins Pink ja Rose With Gold.

Avon Luxe Shine Brilliance Lipstick - Sequins Pink & Rose With Gold

Untitled

Avon Luxe Shine Brilliance lipsticks come in simple thin, long golden case. Both lipsticks contain tiny reflective particles that will leave lips nice and shiny.

Luxe Shine Brilliance huulepulgad on kenas lihtsas kuldses ümbrises. Mõlemad huulepulgad sisaldavad tillukesi läikivaid osakesi, mis aitavad huuled jätta eriti säravaks.

Avon Luxe Shine Brilliance Lipstick - Sequins Pink & Rose With Gold

Shade Sequins Pink is lovely light pink shade. Rose With Gold looks super dark in the tube, but on my lips it actually looks rather natural adding just a little bit more color, but nothing dramatic. Both of these lipsticks are without noticeable scent or taste.

Toon Sequins Pink on kena heleroosa toon samas kui Rose With Gold tundub tuubis üsna tume, ent huultele kandes on tulemus üsnagi loomulik ning vähemalt minu puhul, muudab ta mu enda huulte tooni veidi erksamaks. Mulle meeldib, et need huulepulgad on ilma märgatava lõhna ja maitseta.

Avon Luxe Shine Brilliance Lipstick - Sequins Pink & Rose With Gold swatches

For everyday I use normally I prefer lip glosses and lip balms and I love how Avon Shine Brilliance Lipsticks are like a great combination of moisturising lip balm, lip gloss and lipstick. I like the formula of these lipsticks, because it feels moisturising and it doesn’t dry out my lips. On my lips both shades stay around 3-4 hours if I don’t eat or drink, but if I do then they will fade faster.

Igapäevaselt eelistan ma kasutada pigem huuleläikeid ja toonivaid palsameid. Mulle meeldib see kuidas Luxe Shine Brilliance huulepulkades on ühendatud huulepulk, huulepalsam ning huuleläige. Need huulepulgad muudavad mu huuled pehmeks ja niisutatuks ning päeva jooksul ei teki sellist ebameeldivat kuivade huulte tunnet. Luxe Shine Brilliance huulepulkade püsivus on minu puhul keskmine – kui ma ei söö või joo püsib huulevärv kena 3-4 tundi.

Avon Luxe Shine Brilliance Lipstick Sequins Pink Avon Luxe Shine Brilliance Lipstick Rose With Gold

Overall I’m very happy with Luxe Shine Brilliance lipsticks, because they doesn’t make my lips unpleasantly dry and I love the shine they add 🙂

To purchase these Avon Luxe lipsticks or any other Avon product contact your Avon sales representative 🙂

Kokkuvõttes olen ma Avon Luxe Shine Brilliance huulepulkadega väga rahul! Mulle meeldib, et nad lisavad mu huultel läiget ja värvi ning samas ei muutu mu huuled päeva jooksul ebameeldivalt kuivaks.

Avoni toodete ostmiseks pöörduge enda Avoni müügiesindaja poole või kui teil veel ei ole oma Avoni konsultanti, siis külastage Avoni kodulehte www.avon.ee

wearing Luxe Shine Brilliance lipstick in Sequins Pink

Wearing Luxe Shine Brilliance lipstick in Sequins Pink

wearing Luxe Shine Brilliance lipstick in Rose With Gold

Wearing Luxe Shine Brilliance lipstick in Rose With Gold

Products used for my makeup:

  • REN Satin Perfection BB Cream in light/medium
  • New CID Cosmetics I-Finish Translucent Loose Powder
  • e.l.f. Eyebrow Kit in Light
  • Rimmel Scandaleyes XX-Treme Volume & Length mascara
  • Avon Supershock Gel Liner in Blackened Metal

5 Comments

  1. Yasmine November 18, 2015
  2. Lauren November 18, 2015
  3. Natalie Brown November 20, 2015
  4. Martina Evans November 23, 2015
  5. Cass A November 26, 2015

Leave a Reply

166 Shares
Pin97
+160
Share8
Stumble1
Reddit