Casual outfit feat. Zaful.com

A few weeks ago I was introduced Zaful.com – an online shop where you can find the most daring, exciting and edgy fashion apparel. Zaful offered me a opprotunity to order a couple of things from them and so today I’m showing you first three items out of three 🙂

Mõned nädalat tagasi tutvustati mulle sellist online poodi nagu Zaful.com. Tegu on e-poega, kust peaks leidma kõige julgemaid ja huvitavamaid trendikaid riideid ja aksessuaare.Mulle anti võimalus valida Zaful.com lehelt mõned tooted ning täna näitangi teile kahte toodet kolmest 🙂

Casual outfit feat. Zaful.com | www.beautybymissl.com

Untitled

Zaful.com offers a large variety of fashion clothes and accessories and therefore choosing something for the review wasn’t an easy task. After spending half a day choosing I’d like I decided to go with collarless striped cardigan and yellow layered bracelet.

Zaful.com lehel oli päris suur valid soodsa hinnaga riideid ja aksessuaare ning seega oli üsna raske valikut teha 😀 Pärast Zaful lehel poole päeva veetmist otsustasin valida endale triibulise kardigani ja kollase käevõru.

yellow layered bracelet from Zaful | www.beautybymissl.com

The yellow layered bracelet is a perfect pop of color and I like it a lot. The striped cardigan is lightweight. From the photos on Zaful website I imagined it to be bit longer.

Kollane käevõru näeb igati lahe välja ja on täpselt selline nagu Zaful.com lehel pildi peal. Kardigan aga on lühem kui pildil ja näeb kuidagi teistmoodi välja. Kardigan on üsna õhukesest materjalist ning selle õmbluskvaliteet on üsna keskpärane.

casual fall outfit | www.beautybymissl.com dark blue jeans, striped cardigan, black booties | www.beautybymissl.com

What I’m wearing

I’m linking up with these lovely ladies –> see list here

7 Comments

  1. Kadi September 24, 2015
  2. Ada September 26, 2015
  3. Cristi Andreea September 27, 2015
  4. domniki1970 September 27, 2015
  5. Abby September 28, 2015
  6. Jess October 3, 2015

Leave a Reply

40 Shares
Stumble1
+16
Tweet17
Share9
Pin7
Share