Kübarad, glamuur ja Eesti “koorekiht”

Eile avaldas Delfi pildigalerii Briti kuninganna auks korraldatud kübarapeost (vaata seda siin). Vaatasin eile õhtul siis seda galeriid ja vahepeal oli küll seliine tunne, et WTF is that? Nojah ütleme nii, et enamik selles galeriis nähtust oli minu jaoks väga ebameeldiv üllatus, sest glamuurist polnud nagu eriti märkigi ning “koorekihi” riietus jättis kohati tugevalt soovida. Või siis hoopis eeldan mina liiga palju meie nn esidaamidest ja -härradest :S Tegu on siiski pidulikuma üritusega, kuhu teksades või tossudes ja retuusides minna ei sobi ja ometi nägin ma selles galeriis kahjuks ka seda :S

Ja  siis see kübarate teema…. Jah ma saan aru, et eestlaste jaoks on kogu see kübarate värk võõras ning tundmatu, ent kui sa saad kutse sellisele üritusele, kus dresscode’s on kirjas kübar, siis võiks nii paljugi pingutada, et endale normaalne kübar või peakaunistus ehk fascinator muretseda. Ma ei ole kindel hetkel, kas ja mida Eesti kaubandus pakub, ent ei ole eriline raketiteadus endale kas eBayst, Amazonist või mõnest teisest online poest sobiv kübar või fascinator muretseda + need ei maksa seal ka hingehinda. Noh ja kui sa juba eliiti kuulud ja eelpool mainitud variandid liiga labased ja matslikud tunduvad, siis ei peaks olema probleem vajadusel endale riietusega sobiv kübar lasta teha.

Ja piinlik on mul ka kommentaatorite pärast, kes “hiilgasid” oma asjatundmatusega kübarate teemal ja nimetasid fascinatoreid ehk siis peaehteid erinevate mitte just ilusate nimetustega. Sellised väikesed kaunistused on täiesti ok kübarat asendama teatud üritustel ja ei tasu hakata targutama, kui ise ka selles teemas kõige kirkam kriit karbis ei olda.

Seda kuidas fascinatorit kanda saad lugeda SIIT (inglise k)

Ja siin natukene inspiratisooni

Leave a Reply

2 Shares
Stumble
+1
Tweet1
Share1
Pin
Share