Majestical Jewelry – jewelry for every budget

Who wouldn´t love pretty jewelry? I do and I bet you do, too!
Majestical Jewelry is a high fashion online only jewelry store specializing in handmade jewelry and statement pieces. They offer a nice selection of necklaces, bracelets, earrings and charms in a wide price range – so everyone can find their perfect piece!
Majestical Jewelry was started in South Carolina by a small group of jewelry addicts. Their goal was and still is to offer high quality and high fashion jewelry at affordable prices.
Kes ei armastaks ilusaid ehteid? Mina armastan ja ma arvan, et sina ka 😉
Majestical Jewelry on online ehete pood, mis on spetsialiseerunud kästitööna valminud ehetele. Majestical´i valikus on erinevas hinnaklassis kaelakeed, käevõrud, kõrvarõngad ja amuletid – nii, et igaüks võib leida just endale sobiva.
Majestical Jewelry sai alguse Lõuna Carolinast grupi ehete fännide poolest. Nende eesmärk oli ja on siiani pakkuda taskukohaste hindadega kõrge kvaliteedilisi ja kõrgmoe ehteid. 
trendy statement necklaces
From their website 

“Though some discount-jewelry brands sell low-quality, cheap imitations, we stay true to our belief that quality makes all the difference. From our gemstones, to our silver, to our fashion jewelry, we stick to our promise and sell only the best. We continue to scout the globe to find the finest designers, most crave-worthy jewelry pieces we can get our hands on, and we love making these fabulous finds accessible to you!”

 

Nende veebilehelt

“Kuigi mõned soodsate hindadega ehete brändid müüvad kehva kvaliteediga, odavaid imitatsioone, siis meie jääme truuks oma uskumusele, et kvaliteet määrab erinevuse. Meie kalliskividest kuni hõbedani kuni moeeheteni, jääme kindlaks oma lubadusele ning müüme vaid parimat. Me jätkame otsinguid üle maailma, et leida parimaid disainereid ja kõige ihaldusväärsemaid ehteid ning meile meeldib oma suurepärased leiud teha teile kättesaadavaks.”

 

cool silver jewelry
I have been doing window shopping on Majestical Jewelry online store for a couple of days now and I am amazed by the choice of jewelry they are offering. There are really simple and delicate pieces and bold and trendy ones. I like their selection of gemstone and pearl jewelry and so here are some of my favorites.
Olen Majestical´i e-poes aadressil www.majestical.com juba mitu päeva ringi uudistanud ning olen sealt leidnud mõned tõeliselt ilusad ehted. Mulle meeldib, et nad pakuvad nii tagasihoidlikke kui ka julgeid ja trendikaid ehteid. Need pärlite ja vääriskividega ehted on hetkel minu lemmikud.
timeless classic pearls
gemstones

Leave a Reply

57 Shares
Stumble
+110
Tweet23
Share20
Pin4
Share