Väike puhkus Vihula Mõisas / Vihula Manor

Hei!
Enne jõule oli mul üks suur reisimise nädal 🙂 Nädala alguses käisin Rootsi kruiisil ning nädala lõpus, reedel-laupäeval väikesel SPA puhkusel mõnusas Vihula Mõisas. Selles postituses siis näete pilte toast ja mõisast ning eraldi postitus tuleb ESPA toksiinidest vabastavast rituaalist. 

Hi!
Week before Christmas I had very busy week. We visited Stockholm and at the end of the week we (mr.R and I) visited Vihula Manor. In this post you can see photos of our room and the manor. I also had an ESPA detox ritual treatment there, but I´ll make a separate post about it 😉

Vihula Manor main house
 
Saabusime me mr.R´ga Vihula Mõisasse reede õhtupoolikul pimedas ning tuledes jättis kogu kompleks sellise armsa muinasjutulise mulje. Kindlasti muidugi oleks kõik veelgi ilusam olnud kui ka lumi oleks maas olnud ent kahjuks pole ilm meie teha ja see selle aastane talv on nagu ta on. 
Mr.R and I arrived Vihula Manor on Friday afternoon in the dark (it gets dark pretty fast in winter in Estonia) and the manor looked like something from fairytale – so pretty! Wish there had been some snow, but unfortunately this winter so far there hasn´t been very much snow :(.
Meie ööbisime Vihula Mõisas Aidahoones Superior toas. Kuna olen seni harjunud Dorpati, Pallase jms teiste linnahotellide toasuurustega, siis Vihula Superior tuba oli mõnusalt suur ning suur oli ka vannituba. 
 
On the next photos you can see our room. We stayed in Superior room which is pretty roomy also the bathroom was quite big. The rooms were clean and nice. 
Vihula Manor Superior room
Vihula Mõis
Ja kaks pilti, mis mulle väga meeldivad – vana ja uus ühendatud. Vasakpoolsel pildil Aidahoones trepp, mis viis üles teisele korrusele kus paiknesid numbritoad ning parempoolsel pildil koridor.
 
These two photos are taken in the hallway and the stairs.  I just love this combination of old and modern. 
Vihula Manor
Õhtusöögile otsustasime minna peale pikka kaalumist restorani La Boheme, mis kuulub Eesti paremate söögikohtade hulka. La Boheme´s on kombineeritud eelmise sajandi õhustik tänapäevaga ning elav klaverimuusika muutis kõik kuidagi eriti hubaseks. Söögi kohta pole samuti midagi halba öelda. Rullitud kanafilee, mille tellisin oli väga hea. Mr.R otsustas aga ära proovida Veisefilee Liivimaalt. Tema sõnade kohaselt oli see maitsev ent veidi kuiv, aga nagu ka ta ise järeldas oleks ta pigem medium+ küpsusastme asemel valima pigem mediumi või siis isegi alla selle, et liha mahlasus rohkem oleks säilinud. Magustoiduks valisin mina küpsetatud juustukoogi, mille peal olid tükeldatud marjad. Mr.R aga valiku kohapeal valmistatud jäätistest. Maitsesin ka jäätiseid ja need olid igati proovisimist väärt.  
We had dinner at restaurant La Boheme. LA Boheme restaurant is great combination of old traditions and modern minimalism. The night we visited it, it also had live piano music which made everything especially cozy. I definitely recommend it! Vihula Manor La Boheme restaurant
Kuna Vihula Mõis asub looduse keskel, eemal linnamürast ja suurtest teedest, siis minu jaoks oli kogu selle lühikese puhkuse läbivaks jooneks rahu ja vaikus. Ma ei ole tükk aega nii hästi ennast välja puhanud ja nautinud kära puudumist. Hästi välja puhkamises oma osa oli kindlasti ka ESPA hooldusel, ent sellest juba teises postituses.
 
Since Vihula Manor is situated amidst nature and there ait´t no noises, no cars driving by, then it is really peaceful place. I haven´t been so relaxed since I can´t remember when 🙂 
 
 
Lõpetuseks aga teile veel pilte mõisa ümbrusest.
and here are some more photos I took there 🙂 
Vihula Manor
Vihula Mõis
vihula Mõis
Vihula Manor
Vihula Mõis
Vihula Manor
Vihula Manor
Vihula Mõis

No Responses

Leave a Reply

42 Shares
Stumble1
+18
Tweet10
Share7
Pin16
Share